O tvorbe

Desiate číslo časopisu List sa rodilo pomerne pomaly a to hlavne „vďaka“ tomu, že šéfredaktorka nemala pol roka prístup k internetu, ale vyskytli sa aj iné indispozície, preto List vychádza až v novom roku. Napriek tomu dúfam, že sa List vydaril.

Úvodnú časť tradične zostavil najmä Ján Paroš. Keďže obsahuje náročnejšie, filozofické texty cez ktoré sa niekedy ťažšie prelúskáva, na podnet čitateľov pristúpil k skracovaniu a výberom. Kompletné texty Jana Paroša a ešte veľa ďalších textov, ktoré v Liste nevyšli nájdete na jeho ozaj pekne urobenej stránke : http://dalfar.wordpress.com/.

Trochu ma mrzí, že príloha nie je taká obsažná a pestrá ako som pôvodne plánovala, ale vzhľadom na časové možnosti to bolo pre mňa jednoducho nezvládnuteľné.

Dúfam, že moje krátke, „osobné“ texty tiež pobavia, sme rodina s veľkým zmyslom pre humor. Vtip pre toto číslo som vyberala z mojej pamäte najmä z rodinne obľúbených. Text Čudáctva tety Zdenky je veselá spomienka na Doc. Zdenku Gromovú, ktorá už je tri roky mŕtva, ale jej dobrácka tvár a hlučný smiech mi stále chýbajú.

Keďže ide o výročný, desiaty List podarilo sa nám aj čosi výnimočné – zohnali sme vlastnoručné podpisy autorov, ktorí doteraz prispeli do Listu; pre mňa ako adepta grafológie cenný artikel – v budúcom čísle, dúfam, nájdete článok Pojednanie o podpisoch, takže ich nezahadzujte a možno sa o nás dozviete viac.

(zh)